email: bartas1(at)outlook.com
facebookgooglerss

5 wtyczek SEO do WordPressa, które musisz mieć

Wtyczki SEO to sprawa bardzo subiektywna i każdy w tej dziedzinie wybiera to co najbardziej mu odpowiada. Optymalizacja naszego bloga to połowa sukcesu do osiągnięcia znakomitych pozycji w wyszukiwarkach i zdobycia sporego ruchu na naszej stronie. Przedstawiam wam moje TOP 5 pluginów SEO do WordPressa.

WordPress SEO by YOAST

WordPress SEO by YOast
Bezkonkurencyjna wtyczka do optymalizacji bloga pod wyszukiwarki internetowe. Daje między innymi możliwość dodatkowej optymalizacji tytułów, meta tagów, linków wewnętrznych oraz posiada wbudowany generator mapy witryny i kanału RSS. Pokazuje wskazówki jak zoptymalizować wpis oraz analizuje je pod kątem SEO – szczególnie przydatne dla laików wordpressa.
Jako alternatywy mogą posłużyć nam również wtyczki Platinum SEO Pack oraz All in One SEO.

WordPress Statistics

wordpress statistics
Multum funkcji, między innymi dokładna analiza odwiedzin naszego bloga pokazywana w liczbach a także w wykresach. Pokazuje informacje z jakich słów kluczowych w wyszukiwarkach odwiedzili nas użytkownicy, jakich przeglądarek używają i z jakiego kraju pochodzą – przydatne informacje dla reklamodawców. Umożliwia tworzenie automatycznych raportów z odwiedzin. Dodaje również widget ze statystykami.
Jako alternatywa może posłużyć nam Jetpack, jednak wraz z jego instalacją otrzymujemy kilka innych wtyczek, często zbędnych co może obciążyć naszego WordPressa.

SEO Smart Links

seo smart links
Proste narzędzie, które pod wybrane słowa kluczowe w treści witryny wstawi odnośniki i to nie tylko do innej treści naszej witryny, ale także innych o ile odpowiednio skonfigurujemy wtyczkę! W łatwy sposób poprawimy pozycję naszych podstron w witrynie oraz uzyskamy lepszą czytelność serwisu, bo takie odnośniki świetnie poprawiają poruszanie się po serwisie.

W3 Total Cache

w3 total cache
Szybkość ładowania się strony jest jednym z istotniejszych elementów dla wyszukiwarki Google. Ta wtyczka, odpowiednio skonfigurowana pomoże nam osiągnąć zadowalającą prędkość poruszania się po blogu.

SEO SearchTerms Tagging 2

Wtyczka dodaje pod każdym wpisem słowa kluczowe za pomocą których została znaleziona strona w wyszukiwarkach. Plugin idealnie nadaje się w celach zwiększenia ruchu z tzw. „długiego ogona”. Jak sam autor pisze – „Pomnóż ruch na blogu wzmacniając go pod kątem SEO, zwiększ liczbę zaindeksowanych podstron”.

A Ty, jakich wtyczek SEO używasz do WordPressa? Pochwal się w komentarzu ;)

Autorem jest Bartosz Żuchowski

Dodaj komentarz

Current day month ye@r *

CommentLuv badge
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wtyczka do WordPress od Google – PublisherPlugin

Google nastawiło swój grot w kierunku WordPressa, trudno tu być zaskoczonym skoro jest to najpopularniejszy na świecie CMS który napędza...

Zamknij